Plaża
lkk

Wyróżnili nas

Polub nas

Aktualny cennik zwiedzania Bunkrów

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
593651

II Muzyczna Salwa na bunkrach i inscenizacja bitwy

Impreza zacznie się  w niedzielę 4 sierpnia ok. godziny 15:00  koło latarni w Ustce, inscenizacją historyczną z cyklu Alternatywna Historia Ustki .

Powstanie Warszawskie i plan Burza odnosi sukces , wojska rosyjskie uznają polski rząd na emigracji, a Armię Krajową jako sojusznika , następuję wspólne wyzwalanie ziem polskich. Wojska alianckie postanawiają pomóc armii rosyjskiej i wysadzają desant w Ustce , którego zadaniem jest przeciąć pomorze zachodnie i niemieckie linie komunikacyjne , aż po Szczecinek. Oprócz wojsk amerykańskich,  do tego zadania została wyznaczona I Dywizja Pancerna pod dowództwem gen. Stanisława Maczka , jego liczące prawie 20 000 żołnierzy wojska i ponad 400 czołgów , po ciężkich walkach dotarły aż do Borne Sulinowa .... wojna kończy się w 1944, w Polsce kwitnie kapitalizm ...  czyż nie byłoby to piękne.

A  potem przeprawa  na bunkry i dalszy ciąg imprezy  :) .

W programie: Festyn Rodzinny, darmowa grochówka, gry i konkursy, strzelnica paintballowa, łucznicza, kamuflaż twarzy, ponadto  otwarty konkurs Piosenki Wojskowo-Polowej - prowadzi Marek Rogala. Wieczorem koncert Anny Chodyny i Wiarusów.

Tak WIARUSY zaśpiewali w 2012 na bunkrach.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

embed video powered by Union Development