Wyróżnili nas

Polub nas

Aktualny cennik zwiedzania Bunkrów

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
631529

Morsy wystartowały z Bunkrów do Bałtyku

W niedzielę 13 grudnia. morsy stawiły się już na bunkrach do bicia rekordu Guinessa w morsowaniu...

 

 

Historyczne czwartki

Przez cały rok zapraszamy do zwiedzania Bunkrów Blüchera w Ustce. Tu - na dotykowych ekranach - prezentujemy wiele "odgrzebanych" przez Marcina Barnowskiego, dotyczących Ustki, dokumentów; głównie z czasów II wojny światowej. Poniżej - zapraszamy również na historyczny czwartek - też ze starym dokumentem w roli głównej... Historyczne czwartki odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca począwszy od marca 2014 roku.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na kolejne spotkanie z cyklu Historyczne Czwartki
27 marca 2014 roku, godz. 18.00

Tym razem pokażemy tajemniczy dokument usteckiego kaznodziei z 1824 roku
Prowadzenie: Marcin Barnowski, dziennikarz i historyk pasjonujący się historią Ustki

Tematem spotkania będzie katastrofa morska, która wydarzyła się 5 stycznia 1824 roku w pobliżu Ustki i związany z nią dokument, sporządzony przez miejscowego kaznodzieję, pastora Schneidera. Kim był ten duchowny, co wymyślił w 1824 roku oraz czego dotyczył dokument, ujawniony przez p. Leszka Łuszczyńskiego na poprzednim "Historycznym Czwartku", opowiemy i pokażemy podczas spotkania.

Oprawa fotograficzno-filmowa: Krzysztof Tomasik Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Wstęp wolny
Zapraszamy

Większe imprezy na bunkrach w 2013

 

W lato planowane są 4 duże imprezy na bunkrach baterii Bluchera w Ustce, lub takie , których finał tam się odbędzie. (co nie oznacza , że nie będzie ich więcej, cały czas myślimy, zbieramy propozycje)

Zapraszamy do współpracy

14 lipca 2013, godz.10.00: Zwiedzamy bunkry tajemniczej Ustki, Zdobywamy poligon NATO. Trasa na pieszą wycieczkę tylko szlakiem bunkrów. Trasa rowerowa i autokarowa - bunkry oraz poligon. Zbiórka uczestników: OSiR Ustka ul. Grunwaldzka 35.

27 lipca 2013, godz.16.00: NOWOŚĆ Gra miejska pod hasłem „Opowieści starej Ustki” . Impreza rozpocznie się na plaży i nadmorskiej promenadzie obejmując swym zasięgiem całe miasto. Każdy mieszkaniec oraz wczasowicz będzie mógł wziąć w niej udział i wygrać pamiątkowe nagrody.

28 lipca 2013, godz. 10.00: Zwiedzamy bunkry tajemniczej Ustki, Zdobywamy poligon NATO. Trasa na pieszą wycieczkę tylko szlakiem bunkrów. Trasa rowerowa i autokarowa - bunkry oraz poligon. Zbiórka uczestników: OSiR Ustka ul. Grunwaldzka 35.

4 sierpnia 2013, godz.16.00: Konkurs piosenki wojskowo-polowej na bunkrach Baterii Bluechera. Impreza muzyczna; w programie darmowa grochówka, konkursy z nagrodami oraz historyczne rekonstrukcje walk z okresu II wojny światowej.  Początek imprezy na nadmorskiej promenadzie o godz. 16.00

oraz największa atrakcja - ALTERNATYWNA HISTORIA USTKI  - ale o tym póżniej.

Zobacz całe kalendarium usteckich imprez na stronie

www.ustka-kamery.pl/atrakcje

"SZLAKIEM KRAINY W KRATĘ DO BATERII BLUCHERA" - wycieczka piesza i rowerowa

 

 

ZAPRASZAMY w sobotę 11 sierpnia 2012 r. na rajd pieszy i rowerowy

"SZLAKIEM KRAINY W KRATĘ DO BATERII BLUCHERA"

Zbiórka na terenie OSiR Ustka ul. Grunwaldzka 35 o godz. 10:15, a na trasę ruszamy o godz. 10:30

1.Trasa rowerowa do Swołowa Stolicy Krainy w Kratę - 16 km, a następnie powrót do Ustki.

2.Trasa piesza terenami Ustki Zachodniej - 8 km.

Zakończenie rajdów na terenie usteckich bunkrów o godz. 15:00

Premiera nowej książki Marcina Barnowskiego - Bunkry Baterii Bluchera -

 

 

 

W trakcie Pikniku Militarnego - Muzyczna salwa na bunkrach  11 sierpnia odbędzie premiera nowej książki Marcina Barnowskiego o historii powstania usteckiej baterii Bluchera.

Autor będzie podpisywał książkę wszystkim chętnym,  Będzie można ją również wygrać w organizowanych konkursach. Zapraszamy na promocyjną sprzedaż.

 

Czytaj więcej: Premiera nowej książki Marcina Barnowskiego - Bunkry Baterii Bluchera -